MZW Beatdown DVD - Recenzja

MZW Beatdown – RecenzjaPostanowiłem zakupić DVD z ostatnią galą Maniac Zone Wrestling i stwierdziłem, że to dobry pretekst by dodać coś na bloga. Cena była dość normalna jak na DVD (30 zł + 5 zł za przesyłke). Okładka dla mnie to mały minus ponieważ bardziej przypomina ona na pierwszej stronie gejowski film porno niż dvd z wrestlingu. Dało to się jednak wytłumaczyć tym, że Justin Joy to jedna z czołowych gwiazd federacji więc przed odejściem chciano go wyróżnić.


Na samym początku chciałbym poprosić MZW (jeżeli ktoś od nich to czyta), jeżeli dajecie komentarz do gal to zróbcie to tak by nie zniszczyło to całej waszej pracy. Dwójka „komentatorów” była tragiczna. Głos odrzucał mnie od nich, ale to można było wytrzymać. Jednak mówienie podczas zapowiedzi zawodników czy prom to już nie jest do wybaczenia. Dawanie komentarza na siłe nie jest dobre i MZW musi to zrozumieć. Drugi wielki minus organizacyjny to nagłośnienie. Nie byłem wstanie zrozumieć zapowiedzi wrestlerów oraz co gorsze prom. Te dwa wielkie minusy sprawily, ze mój odbiór DVD był średni. Bądźmy jednak obiektywni i napiszmy o plusach. Świetna jakość oraz kilka kamer, w tym jedna pod samym dachem sprawiały, że dobrze było wszystko widać.

1 walka:
Dynamite Dave vs Black Phantom - ** i 1/4


Przyjemne starcie jak na nasze krajowe warunki wrestlingowe. Dynamite nie tylko pokazał się z fajnej strony, ale także zebrał reakcje od piszczących dzieci. Black za to był bardzo średni i robił tutaj wyłącznie za tło. Mimo to na tle słabego poziomu pojedynek ten jakoś się trzymał.

2 walka:
Siwy vs Mr B and Szymon Kolanus - *

Strasznie słabe. Najpierw promo, którego nie zrozumiałem, a potem pojawienie się dwóch miernot. Siwiec też spisał się słabo i wyszło to tragicznie.

3 walka:
Zeritus w/Hexia vs Ronzen - * i 3/4

Pojedynek nie był strasznie słaby, ale dwa botche Ronzena sprawiły, że odbiór był dużo gorszy. Zeritus niespodziewanie pokazał się z fajnej strony, a Hexia jako jego managerka to wizualnie dobre połączenie. Szkoda że zamaskowany wrestler nie pokazał się z dobrej strony, bo mogło to wyjść naprawdę fajnie.

4 walka:
S.Van.Dobroniak vs Red Thunder - * i 1/4

Dobroniak niech wraca do Szwecji, bo takiego drewniaka już bardzo dawno nie widziałem. Thunder to także nie jest dobry wrestler więc nie mogło to wyjść dobrze. Szkoda że przeciągnęli to na jeszcze jedną walkę później i to jeszcze o pasy TT. Do przewinięcia.

Submission Match:
Asmund vs Skullevil - ** i 1/2

Słyszałem wiele słych opini o Asmundzie, ale w tej walce zupełnie temu zaprzeczył. Starcie było całkiem dobre i to dzięki niemu. Skullevil był zdecydowanie słabszy i patrząc na Asmunda można zobaczyć dużą gwiazdę przyszłości dla MZW. Fajny wygląd + umiejętności to nie jest częstość na polskich ringach wrestlingu.

MZW Tag Team Championship:
Zbójnicy (Dobroniak i Jedruś) vs red Thunder and Kripto - *

Dramat. To co robił Jędruś było niesamowite. Gość miał niby połamaną rękę, a normalnie walczył i raz na kilka minut przypominał sobie, że ta kończyna ma go boleć. Najsłabsza walka gali i Zbójnicy niech sobie idą – jeden do Szwecji a drugi w Tatry. Przeciwnicy to podobny kaliber i ogólnie wypadło to fatalnie.

Walkę MMA przewinąłem, bo MZW samo się tym ośmieszyło.

MZW Championship Last Man Standing Match:
Justin Joy vs Shadow - ****

Wspaniała walka. Zupełnie inny poziom niż cała reszta. Tutaj była chemia, fajne akcje, brak błędów i znakomite tempo. Do tego doszła stypulacja walka i jakieś emocje więc wypadło to znakomicie. Ciekawi mnie co teraz będzie z Justinem Joyem, bo jeżeli ma iść zbierać doświadczenie do Niemiec i potem wrócić to jest to dobra decyzja. Teraz na Shadowa czeka Asmund i równie może być znakomicie. Mimo wszystko Maniac Zone Wrestling ma mały roster i tylko kilka osób się do czegoś nadaje więc nie wiem czy odejście JJ ma sens.

Plusy Gali:
  • Main Event
  • Asmund
  • Opener
  • Jakość filmu.

Minusy Gali:
  • Dzwięk
  • Komentarz
  • Większość walkNie żałuje, że kupiłem DVD, ale MZW powinno poprawić te elementy, które skrytykowałem.


0 komentarze: