WWE Summerslam 2015 - relacja live!


WWE Summerslam 2015 - karta gali


Triple Threat Match o pas Interkontynentalny
Ryback vs The Miz vs Big Show

Three Team Elimination Match
Team Bella (Nikki Bella, Brie Bella, Alicia Fox) vs Team B.A.D (Sasha Banks, Naomi, Tamina) vs Team PCB (Paige, Charlotte, Becky Lynch)

Fatal Four Way Tag Team Match o pasy Tag Team
Prime Time Players vs The New Day vs Lucha Dragons vs Los Matadores

Tag Team Match
Stephen Amell & Neville vs Stardust & King Barrett

Tag Team Match
Wyatt Familly vs Roman Reigns & Dean Ambrose

Singles Match
Randy Orton vs Sheamus

Singles Match
Rusev vs Dolph Ziggler

Singles Match
Kevin Owens vs Cesaro

,,The Winner takes all"
John Cena vs Seth Rollins

Singles Match
Brock Lesnar vs The UndertakerWWE Summerslam 2015 - relacja na żywo


00:22 - Witajcie! Już o 1:00 rozpoczyna się WWE Summerslam 2015. Zazwyczaj inni przeprowadzali relacje na żywo, ale tej nocy towarzyszę wam ja - Oktawian. Moja relacja będzie nieco inna, ponieważ będę aktualizował wpis co kilka minut i będę tutaj zamieszczał swoje spostrzeżenia nie tylko z całych walk, ale wtedy, kiedy najdzie mnie ochota i będzie to warte zachodu. Tak więc zapraszam was w to miejsce za trochę ponad pół godziny!

00:27 - Jeżeli jesteście ciekawi jak smartfani typują wyniki tej gali to sprawdźcie to klikając TUTAJ

00:40 - Oczywiście w tej chwili trwa Pre-Show, ale nie jestem zainteresowany niczym poza główną galą i mam nadzieję, że mi to wybaczycie.

00:47 - Na chwilę zajrzałem na Kickoff i chyba nawet nie było żadnej walki. Cały czas puszczane są proma, wywiady i inne pierdoły. Kevin Owens wpadł najwyraźniej na chwilę do panelu ekspertów. Możecie to zobaczyć na kanale WWE na Youtube.

00:56 - W panelu Summerslam Renee Young, Booker T, Byron Saxton i Corey Graves. No cóż... chyba dobrze wyszedłem na tym, że dopiero teraz to odpaliłem. Na szczęście już się kończy, a już za kilka minut główne show!

01:04 - No i rozpoczynamy! Mam nadzieję, że nie będzie zbyt dużo kłopotów ze streamami.

01:06 - Pojawia się Mick Foley, ale nie bardzo wiem o co chodzi bo na szybko musiałem szukać innego streama. Gada w ringu z Jonem Stewartem...

01:10 - Zachęcam was do pisania w komentarzach na temat gali. Po pierwsze będę miał jakieś towarzystwo, a po drugie mniej więcej ocenię ile was jest :) Za chwilę powinniśmy już ruszyć z walkami.

01:12 - Openerem będzie walka Ortona z Sheamusem. Na plus w tej sytuacji to, że będziemy mieli ten zapychacz już z głowy.

01:19 - Póki co Randy nie radzi sobie zbyt dobrze co może świadczyć o tym, że ostatecznie zarzuci RKO znikąd i będzie po walce. Biorąc pod uwagę jednak możliwy cashin in to nie sądzę, aby tak po prostu przegrał. Jak do tej pory ciekawe było jedynie to, że Mr. Money in the Bank zareagował na chanty "You look stupid".

01:25 - Sheamus ucieka z ringu przed RKO. Chwilę później jednak je inkasuje, ale ucieka przed przypięciem. Interesting as fuck.

01:27 - Punt Kick kompletnie stracił moc. Za każdym razem gdy Randy się do niego składa wiem, że nie zostanie wykonany. Chanty "You look stupid" wracają.

01:28 - Wow! 2 Brouge Kicki i Sheamus jednak pokonuje Ortona. Czyżby to nie jedyne zwycięstwo tego zawodnika tego wieczoru?

01:32 - The New Day na rampie, więc zaraz będziemy mieli walkę drużynową. Przed tym jeszcze ucinają sobie małą przemowę... a nawet śpiewają xD

01:34 - Walka drużynowa o pasy Tag Team jest następna w kolejce! Jestem ciekaw jak to będzie wyglądało. Liczę przede wszystkim na Lucha Dragons, ale to raczej mało prawdopodobne. Albo obronią Prime Time Players albo The New Day zdobędą tytuły.

01:38 - Darren Young i Kalisto dali całkiem fajny moment technicznych uników w ringu. Póki co wszystko wygląda spokojnie.

01:42 - Całkiem spory heat przy wejściu do ringu Titusa. Xavier Woods obok ringu napracuje się gadając nie mniej niż jego koledzy w walce.

01:47 - Muszę przyznać, że starcie się rozkręciło i mnie wciągnęło. Fani chantują "This is awesome" i w sumie na ten moment nazbierało się kilka interesujących akcji, jak na te drużyny. Już miałem dodawać aktualizację, ale to załapie się jeszcze na tą! Kofi przypina jednego z Matadorów i odzyskuje pasy dla The New Day! Ta drużyna obecnie jest jedną z bardziej interesujących w Main Rosterze i moje przypuszczenia sprzed kilkunastu minut się sprawdziły!

01:50 - Komentatorzy mówią, że kolejny match to Rusev vs Ziggler. Oglądamy właśnie przypomnienie tego, jak ten feud z pięknymi paniami w tle się rozwijał na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. Szkoda, że nie jest to Mixed Tag Team Match bo na to z pewnością wszyscy czekaliśmy.

01:54 - Przy Dolphie przez znaczną część jego kariery były kobiety. Raz wychodziło mu to na dobre, raz nie. Jak będzie dzisiaj? Jeżeli Rusev dzisiaj przegra to ciężko spodziewać się jego kolejnego powrotu do pozycji jaką miał przed walką z Ceną na Wrestlemanii.

02:01 - Walka nie ma oszałamiającego tempa, ale czasami fizyczną dominację Ruseva przerywają świetne spoty kontrujące Dolpha. Lana cieszy się z każdego momentu, w którym Ziggler nie obrywa, a nie ma tego za dużo. Było już kilka nearfalli od Bułgara.

02:05 - Myślałem, że to już koniec. The Accolade było zapięte. Lana jednak uderzyła w twarz Summer Rae i Rusev przerwał submission. Dolph uciekł za ring. Po Superkicku dla Bułgara wynik, który otrzymaliśmy... to podwójne wyliczenie. Trochę słabo.

02:07 - Koniec walki zwiastuje nam jeszcze przynajmniej jeden rewanż. Dziś zakończyło się to krótkim brawlem pań. Być może doczekamy się naszego wymarzonego Mixed Tag Team Matchu na następnym PPV? Kto jest za, ręka w górę!

02:13 - Czas na walkę, która przyciąga przed telewizory widzów nawet nie interesujących się stricte wrestlingiem. Stardust i Barrett vs Amell i Neville!

02:17 - Każdy spodziewał się tego, że to Neville będzie w ringu cały czas. Mamy niespodziankę i całkiem zaskakujące przygotowanie ze strony Stephena Amella. Może nie pokazuje zbyt dużo akcji, ale warto docenić fakt, że postarał się. Oczywiście widać sporą różnicę w przyjmowaniu ataków, ale to chyba nawet jest tak specjalnie zabookowane.

02:21 - Niesamowite akcje Amella na koniec tej walki! Biorąc pod uwagę, że jest to tylko aktor - skok z narożnika poza ring? Chylę czoła. Formalności dopełnia Neville i po Red Arrow przypina on Barretta zgarniając wygraną dla swojej drużyny. Pod względem marketingowym? Strzał w dziesiątkę. Do tego Amell nie przystąpił do tej walki jedynie jako atrakcja stojąca w narożniku, a brał czynny udział.

02:26 - Czas na walkę o pas Interkontynentalny. No dobra, tego w sumie nie mam ochoty oglądać. Przez ostatnie tygodnie feud opierał się w zasadzie na niczym. Jedyna szansa na niespodziankę jak dla mnie to wygrana Miza.

02:34 - Walka trwa od kilku minut. Nie dzieje się według mnie nic wartego uwagi. The Miz stara się korzystać z okazji, kiedy walczą mięśniaki, ale jakoś średnio mu to wychodzi.

02:36 - Koniec! Walka wygrana przez Rybacka, który zachowuje tytuł. Na szczęście nie trwało to za długo. Starcie chyba do tej pory najgorsze na gali. Z drugiej strony widziałem gorsze.

02:39 - Mam chwilowe problemy ze streamem. Liczę na szybkie rozwiązanie ich.

02:41 - Wszystko już działa. Walka obecnie się rozpoczynająca to The Wyatt Family vs Ambrose & Reigns. Z tego co słyszę to Bray zafundował sobie... rogi!

02:45 - Ciekawe jest to, że teoretycznie jest to kolejna odsłona The Shield vs The Wyatt Family. Brakuje po jednym zawodniku z każdej strony. Seth Rollins jest mistrzem WWE, a Eric Rowan... no właśnie, nie ma.

02:50 - Walka jest standardowa. Było trochę akcji z wylatywaniem poza ring. Drużyna heelów obija faceów. Jeśli oglądaliście kiedykolwiek walki Tag Teamów w WWE to wiecie, jak wygląda dzisiejsze starcie.

02:54 - Roman Reigns zgarnia spory heat, ale czy kogokolwiek to dziwi? On ma zagwarantowane buczenie w każdym mieście, w którym jest choć 1/3 smartów. Skoro mowa o proporcjach to 2/3 The Shield wygrywają walkę po finisherach na Brayu. To jest zaskoczenie bo sądziłem, że raczej przypięty będzie Harper.

03:00 - Wybija godzina 3 nad ranem, a przed nami walka Johna Ceny z Sethem Rollinsem! Warto zwrócić uwagę na bardzo dobre jak zwykle promo ze strony WWE. Fani śpiewają "John Cena Sucks" w rytm theme songu. Czuć atmosferę. Jak zakończy się ta walka? Cena wygra i wyrówna rekord Flaira? Seth wygra i zdetronizuje Cenę zostając oficjalnie nową twarzą federacji i osobą, której Johnboy przekazuje pochodnię? Obejrzyjmy to starcie razem!

03:05 - Rollins w białym stroju. Miejmy nadzieję, że walka nie będzie bullshitem i zakończy się czymś co zapamiętamy na długi, długi czas. Być może specjalnie jest w karcie w takim miejscu, aby otrząsnąć się po ewentualnym szoku przed walką Undertakera z Brockiem.

03:10 - Seth 3 razy z rzędu wyskakuje na Cenę poza ring. Wydaje się, że zdobywa momentum... gówno prawda. Cena jest terminatorem i nie wiem jakiego wpierdolu potrzebuje żeby leżeć na ringu dłużej niż 15 sekund.

03:14 - Rollins mówi coś do prawie nieprzytomnego Ceny, który w sekundę jest już na równych nogach i wykonuje AA... nowość? nope. Seth kickoutuje i walka toczy się dalej. Publika w większości po stronie mistrza WWE i tak powinno być.

03:18 - Fantastyczne kilkanaście sekund! Frog Splash ( według komentatorów w hołdzie Eddiemu Guerrero ) od Setha. John w swój sposób podtrzymuje go i wykonuje AA... jednak mistrz WWE ląduje na nogach i po chwili sam wykonuje AA! Jak można się domyślić... John kickoutuje bo ten finisher jest tak słaby, że Cena zawsze po nim kickoutuje jeśli ktoś inny go wykonuje.

03:22 - AA od Ceny i teoretycznie Seth byłby przypięty, ale sędzia jest wyłączony z walki.

03:25 - Sędziego nie ma... pojawia się Jon Stewart z krzesłem! Wszyscy myśleli, że uderzy nim Setha.. ale uderza Cenę, a ten jeszcze po Pedigree na wspomniane krzesło zostaje przypięty! Seth Rollins mistrzem WWE Wagi Ciężkiej oraz mistrzem Stanów Zjednoczonych!

03:28 - Seth Rollins jest kimś wielkim, w tym momencie jest na dobrą sprawę potrójnym mistrzem jeśli wziąć pod uwagę fakt, że WWE WHC jest zunifikowanym pasem Wagi Ciężkiej i WWE. Nawet jeśli tego nie odnotujemy... Seth dokonał tego czego wielu chciało, ale niewielu było w stanie sobie wyobrazić. Niesamowite... ciekawe tylko ile potrwa taki stan rzeczy. Cena z pewnością będzie chciał rewanżu.

03:35 - Teraz przed nami walka kobiet. Bardzo wysoko w karcie. To znaczy, że Divas Revolution nie jest pomysłem na 3 tygodnie, jak to często bywa z rzeczami, którymi kieruje Vince. Mam nadzieję, że będzie dobre show. Po tym starciu już tylko Cesaro vs Owens i Main Event! Trzeba przyznać, że ludzie z NXT wdzierają się szturmem.

03:38 - Strasznie źle patrzy mi się na Bellaski. Wyglądają jakby były doskonale świadome tego, że nie dorastają divom z NXT do pięt i jakby czuły, że pali im się grunt pod nogami. Na tle kiepskiej ringowo dywizji w głównym rosterze nie były takie tragiczne. Za to przy paniach z NXT widać wszystkie braki, a tych jest całkiem sporo. Tak w ogóle... Tamina i Alicia Fox do przypięcia? To by znaczyło, że wygra Team PCB ;>

03:43 - Pierwsze przypuszczenie się sprawdza. Tamina zostaje przypięta i wyeliminowany jest Team B.A.D. Wcześniej mieliśmy małą serię wylotów poza ring gdzie finalnie Paige strąciła z nóg wszystkie divy włącznie z tymi ze swojej ekipy.

03:52 - Od momentu eliminacji Teamu BAD praktycznie nic się nie działo. W ringu głównie była Paige i Alicia Fox. Ostatecznie Becky Lynch zgarnęła pin na Brie co jest dla mnie pewnym zaskoczeniem. Nie do końca sprawdziły się moje przewidywania z początku walki. No cóż, w każdym razie Team PCB wygrywa!

03:56 - Czas na przedostatnie starcie. Przed nami za to jeszcze godzina gali... jakieś 15 minut dla Cesaro i Owensa, a później z 25 na walkę wieczoru? Reszta gadania, prom itp? Zobaczymy.

04:03 - Walka do tej pory jest dokładnie tym czego mogliśmy się spodziewać - solidnym pojedynkiem. Gdyby to był Main Event o pas WWE to kupiłbym to, że właśnie oni zasługują na takie starcie. Niestety póki co to najwyżej co-main event bez większej historii... a na arenie pojawiają się chanty "Ole! Ole! Ole!"

04:07 - Patrząc na to co robi Kevin w ringu aż ciężko mi uwierzyć, że znajdą się debile krytykujący jego wagę... Niestety taka jest rzeczywistość, ale na szczęście Owens to pupilek Triple H'a więc raczej możemy być spokojni o to, że jego moment nadejdzie.

04:10 - Cesaro Swing i Sharpshooter w hołdzie poważnie kontuzjowanemu Tysonowi Kiddowi. Swoją drogą bardzo przykra kontuzja i według prognoz nie wróci on już raczej do ringu. Z jednej strony rozpad tej drużyny pozwolił Cesaro na kolejny zryw w walce o push... z drugiej jednak to właśnie Team z Kiddem pozwolił mu na wypracowanie pozycji po raz kolejny. Poza tym nigdy nikomu nie życzy się takiej kontuzji. Oczywiście Kevin wyszedł z submissionu.

04:14 - Kevin Owens po swoim finisherze zgarnia zwycięstwo! W tym tygodniu Kevin ma wynik 1:1. To jest prawdziwa gwiazda. Tak samo Cesaro, przynajmniej tak brzmi moja opinia. No cóż... teraz zapewne do 04:25 jakieś reklamy, zapowiedzi i inne tego typu rzeczy. Wracam do was jak tylko wydarzy się coś ciekawego. W tym czasie możecie zobaczyć jakiś filmik na youtube... na przykład Reya Mysterio wygrywającego pas Wagi Ciężkiej pierwszy raz w karierze na Wrestlemanii 22

04:19 - "Must win situation for The Undertaker" czyli Steve Austin o tym starciu. Absolutna racja. Czy tak się stanie? Możliwych rozstrzygnięć jest kilka i nie podejmę się typowania tego co najbardziej prawdopodobne. Tym czasem Lesnar już w ringu i czekamy aż wkroczy do niego także Undertaker.

04:23 - Brock nie czekał i zaatakował Takera w trakcie wejściówki. Rozpoczyna się Undertaker vs Brock Lesnar! 

04:26 - Przeplatają się chanty "Undertaker" oraz "Suplex City". Fani czują walkę i chcą w nią wsiąknąć. Tymczasem zaczynamy oglądać festiwal Suplexów co niekoniecznie pomoże kibicom w odbiorze pojedynku.

04:28 - Brock w starciu z Undertakerem po kilku chwilach jednak nie wygląda na takiego terminatora, jak zwykle. Może jednak Umarlak wyrówna rachunki? Jeśli nie to z całą pewnością będzie najbliżej pokonania Lesnara spośród wszystkich, którzy próbowali od złamania streaku.

04:30 - Jest i "Suplex City Bitch" z ust Brocka. Nie wiem jak opisać to starcie... na pewno nie jako kompletna dominacja Lesnara, ale często widzimy Suplexy. Oby w dalszej części walki coś się zmieniło bo jeśli będziemy widzieć rzuty do samego końca to kiepsko. Dalej panowie, potraficie!

04:31 - F5 na stół komentatorski dla Undertakera! Od razu chanty "This is awesome!" i to jest właśnie magia tego starcia.

04:33 - Mamy krew na twarzy Brocka i po F5 wygląda na to, że... chciałem coś powiedzieć, ale Chokeslam od Undertakera jakby zaprzeczający temu co miałem na myśli czyli nadchodzącą dominację Lesnara!

04:35 - Aktualizacje pojawiają się dość często. To Main Event, w którym dzieje się jednak wiele. Rywale okładają się teraz pięściami na ziemi. Wcześniej widzieliśmy Tombstone i kickout Brocka. Fani chantują to samo co przy F5 na stół.

04:37 - F5, Tombstone, Chokeslam, Last Ride - te akcje widzieliśmy już w tym starciu z czego finisher Brocka TRZY razy! Pojedynek wciąż trwa! Napięcie rośnie, ponieważ do końca gali jakieś 15-20 minut!

04:41 - Mamy gong mówiący o końcu walki po Kimurze, ale sędzia mówi, że nie kazał w niego bić... Low Blow od Takera i Hell's Gate! Ależ niesamowita chwila... Brock pokazuje środkowy palec w stronę Takera, ale po chwili jednak walka zostaje zakończona na korzyść Undertakera! Hell's Gate wystarczy, aby pokonać Bestię!

04:45 - To chyba jeszcze nie wszystko! Undertaker klepał, ale sędzia tego nie widział. Paul Heyman zwraca na to uwagę. Ale co teraz? Oficjalnie? Rozbrzmiewa theme song Brocka. Takiego zakończenia nikt się nie spodziewał. Wszyscy już sądzili, że Undertaker ma swoją zemstę, ale najwyraźniej... tylko na papierze.

04:48 - No cóż... sporo kontrowersji na koniec Summerslam 2015, ale to już oficjalnie koniec tej gali! Jak dalej potoczy się sprawa Lesnara i Undertakera? Trzeba obejrzeć Monday Night Raw! Dziękuję wszystkim, którzy przeczytali moją relację. Dobranoc!


KONIEC

11 komentarzy:

 1. Na razie nie jest źle. Gala nie nudzi, a przed nami jeszcze ciekawiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby poziom utrzymał się do końca. Może wcale Takeover nie będzie miażdżąco lepsze? ;D

   Usuń
  2. No po walce Rollinsa... markowałem strasznie. Kawał porządnej walki. Jeszcze Owens vs. Cesaro i pobiją NxT.

   Usuń
  3. Owens wczoraj Main Eventował Takeover, a dzisiaj będzie w co-main evencie. Mimo porażki wczoraj - super tydzień dla Kevina. Jeżeli chodzi o wygraną Setha to sam muszę jeszcze się otrząsnąć :D

   Usuń
 2. Dwie świetne walki Owensa na przestrzeni dni. Cesaro też z bardzo dobrej strony się pokazał, mam nadzieję, że dobrze go będą bookować na najbliższe tygodnie. A teraz czas na "niesamowity" main event. Oby nie zepsuli tej dobrej jak na razie gali.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ciekawie to zrobili, nie powiem. Dzięki za relację na żywo :D

   Usuń
  2. Mój pierwszy raz w tego typu relacji, dzięki że byłeś razem ze mną ;p

   Usuń
 3. Fajna relacja, nie mam się do czego przyczepić :P
  Szkoda, że Owensowi i Cesaro nie dali jeszcze trochę czasu. Pojedynek miał potencjał na walkę roku, a jednak sporo zabrakło. SummerSlam myślę przebiło nawet tegoroczną Wrestlemanię i na prawdę nie dało się usunąć w cień TakeOver.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem mega zaskoczy Summerslam spodziewałem się totalnej porażki a tutaj świetna gala(jak dla mnie). Szczerze mówiąc czytając twoją relacje odechciewa się obejrzeć gale(przepraszam ale przynajmniej szczera opinia).To chyba pierwszy twój artykuł który nie podoba mi się bo każdy do tej pory był dobry bądź nawet świetny(lecz tutaj mi czegoś brakuje.Mimo wszystko świetna robota ,pozdrawiam! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mógłbyś jakoś wytknąć mi konkrety żebym mógł je poprawić w przyszłości, ale mimo wszystko dzięki za opinię ;)

   Usuń
  2. Czytałem to chwile po obejrzeniu gali i jak dla mnie czegoś brakuje. Może kilku ważny (dla mnie) momentów z walk , może więcej emocji(o co raczej trudno o 1:00-5:00). Na pewno na koniec mógłbyś dodać ocenę gali (np gwiazdki i jedno/ dwa zdania własnego podsumowania. Po za tym mam pytanie. Co się stało z relacjami z Climax które bardzo podobały mi się :D

   Usuń